J&N PUBLICITY \ Novinky \ Důležité změny v systému německého mýta
22.3.2018

Důležité změny v systému německého mýta

V rámci procesu centralizace a rozšíření výběru mýtného platí od 1. července 2018 ve Spolkové republice Německo nová pravidla. Počet kilometrů zpoplatněných silnic pro nákladní vozidla o celkové hmotnosti 7,5 tuny nebo více stoupne o 40 000 kilometrů. Mýtné budou dopravci platit na 55 000 kilometrech dálnic a státních silnic prvních tříd. Pro automatizovanou kontrolu mýta budou kromě stávajících mýtných bran na dálnicích nainstalovány nové kontrolními sloupky u všech silnic prvních tříd. Změní se i terminály pro ruční platbu mýta. Na 600 místech bude nainstalováno 1100 terminálů nové generace, jejichž výměna již začala. Nově bude možné také rezervovat mýto pro svou trasu prostřednictvím mobilní aplikace. Palubní jednotky (OBU) budou místo ceny zobrazovat počet náprav a váhu soupravy.

O společnosti Eurowag

Společnost W.A.G. payment solutions, a.s. známá také pod obchodní značkou Eurowag (EW) patří mezi jednu z šesti největších evropských poskytovatelů platebních řešení pro silniční mobilitu. Při cestách napříč Evropou využívají zákazníci Eurowag možnosti výhodných úhrad mýtného, pohonných hmot a mnoha dalších doprovodných služeb. Eurowag dále svým klientům poskytuje špičkové telematické systémy zajišťující efektivní řízení a správu jejich vozových parků a také rychlé vrácení spotřebních daní a DPH za platby služeb a produktů uskutečněných v zahraničí. Zákazníky Eurowag jsou profesionální dopravní a spediční společnosti a také firmy provozující flotily osobních vozidel. Na produkty Eurowag spoléhá každý den více než 250 tisíc řidičů z celé Evropy. Očekávaný růst EBITDA v minulém roce činí více jak 33 % při obratu 32 miliard korun. Vedení společnosti sídlí v Praze a své regionální kanceláře má v Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Španělsku, Portugalsku, Turecku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku a Itálii. Další informace naleznete na www.eurowag.com.

 

Majoritu ve společnosti vlastní Martin Vohánka, který společnost v roce 1996 založil a řídí dodnes. V lednu 2016 získala 33% podíl ve firmě americká firma TA Associates, přední globální investiční fond specializovaný na silné a rychle rostoucí společnosti v sektoru finančních technologií. Více informací o TA Associates najdete na www.ta.com.