J&N PUBLICITY \ Novinky \ Díky DAILIES TOTAL1® už vidím cíl jasně!
16.6.2016

Díky DAILIES TOTAL1® už vidím cíl jasně!

Současnou největší ambicí rychlostního kanoisty Martina Fuksy je medaile na letních olympijských hrách v Rio de Janeiro. Na tuto příležitost se Martin připravuje již od loňského roku, kdy také poprvé vyzkoušel jaké je to trénovat s novými kontaktními čočkami DAILIES TOTAL1®.

Současnou největší ambicí rychlostního kanoisty Martina Fuksy je medaile na letních olympijských hrách v Rio de Janeiro. Na tuto příležitost se Martin připravuje již od loňského roku, kdy také poprvé vyzkoušel jaké je to trénovat s novými kontaktními čočkami DAILIES TOTAL1®.

Martinovy tréninky jsou v podstatě stejné jako jindy, jen o malinko intenzivnější a velice záleží na aktuální formě, únavě a jeho pocitech z jízdy.

„ Myslím tím, že se skládají teď už především z jízdy na vodě, kterou doplňuju ještě o posilování a běhání. Nedílnou součástí je samozřejmě správná regenerace, životospráva, strečing a strava. Kontaktní čočky, mimo to, že v nich samozřejmě skvěle vidím tak jsou hlavně praktické a nemusím díky nim nosit brýle, ve kterých bych se asi úplně pohodlně necítil. Jak v tréninku, tak především na závodech. Čočky mám vlastně celý den, ale vůbec o nich nevím, je to jako bych měl úplně zdravé oči,“ uvádí Martin k přípravě na svůj nejdůležitější životní závod.

Kontaktní čočky a sport. Jak to vidí odborníci?

„Pro korekci zrakových vad při sportu, ať už vrcholovém nebo rekreačním, dává většina sportovců před brýlemi přednost kontaktním čočkám. Dnešní technologie umožňují ostré vidění a pohodlí při nošení, téměř je v oku necítíme. Pro vodní sporty jsou ideální jednorázové kontaktní čočky. Kontaktní čočky při sportování umožňují vidění  bez omezení zorného pole. Sportovce nijak neomezují, netlačí a ani se nepotí v průběhu namáhavého výkonu tak, jako brýle. Odborník při výběru čoček vždy přihlíží k prostředí a potřebám budoucího uživatele, délce nošení a zdravotnímu stavu,“ uvádí optometristka Helena Dvorská ze společnosti ALCON.