J&N PUBLICITY \ Fotogalerie
25.4.2019

V Nemocnici České Budějovice, a.s. byl pacientovi se srdeční arytmií implantován nejmenší defibrilátor na světě schválený pro kompletní vyšetření magnetickou rezonancí.

Zařízení Rivacor je široké pouhých 10 mm, přičemž hladké provedení v oválném tvaru BIOshape usnadňuje implantaci. „Štíhlý tvar a hladké provedení tohoto zařízení významně usnadňuje implantaci. Zařízení navíc posléze i lépe vypadá,“ prohlásil po implantaci Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D., vedoucí lékař arytmologie a kardiostimulace, Kardiocentrum Nemocnice České Budějovice, a.s. Přes 90 procent lékařů provádějících implantace těchto zařízení uvádí, že komfort pacientů je během následného pozorování ve srovnání s předchozími modely „lepší“ nebo dokonce „mnohem lepší“.

25.3.2019

Cena Statečné psí srdce za rok 2018

Devátý ročník ankety zahrnoval tradičně kategorie: Záchranný čin služebních a záchranářských psů, Záchranný čin neslužebních psů – laiků, Spící srdce (ocenění In memoriam), Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa) , Cena partnerů. Slavnostní předávání cen se konalo 21. března 2019 v sále Starého purkrabství na Vyšehradě. Moderování se ujala herečka Bára Štěpánová. Letošní ročník byl již devátý. Poprvé se anketa konala v roce 2010 a od začátku je to ve spolupráci s časopisem Rescue Report, vyhlašovatelem ankety Zlatý záchranářský kříž, do které vítězové ankety Statečné psí srdce automaticky postupují mezi nominované.

13.3.2019

Coca-Cola prináša na Slovensko pri príležitosti 29-teho ročníka IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 ikonickú hokejovú trofej IIHF Ice Hockey World Championship Trophy

Bratislava, 12. marca 2019 – IIHF Ice Hockey World Championship Trophy bola predstavená verejnosti na štadióne Ondreja Nepelu Mariánom Hossom a Patrikom Eliášom – legendami svetového hokeja a ambasádormi kampane značky Coca-Cola.

20.1.2019

Nové artroskopické metódy si lekári vyskúšali v špeciálnom kamióne

Unikátnu príležitosť pre nácvik artroskopických operačných techník mali lekári z Univerzitnej nemocnice v Bratislave a z nemocnice v Ružomberku. Priamo v areáli vyššie uvedených nemocníc, mali lekári k dispozícii operačné sály v špeciálnom kamióne, v ktorom si vyskúšali najmodernejšie metódy kĺbových operácií na humánnych preparátoch. Na Slovensko dorazilo toto mobilné laboratórium prvýkrát.

17.5.2018

KARITEN: Přírodní ochrana před nežádoucími účinky slunce

Koncepce zdravého opalování Dr. GAYE je založena na biologické ochraně kůže vůči UVA a UVB záření. Melaninová bariéra pohlcuje a neutralizuje UV záření a odstraňuje volné radikály. Čím tmavší kůže, tím větší pohlcení, až 90 % u evropské populace a 98 % u černošské populace. KARITEN podporuje přirozený proces adaptace kůže na slunce a preventivně působí proti slunečním alergiím, předčasnému stárnutí kůže a snižuje riziko vzniku nádoru kůže.

16.5.2018

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu!

Dlouholetou spolupráci minulý týden stvrdili ředitel společnosti Biotronik Praha Dr. Petr Větrovský, PhD., a Martin Straka, generální manažer hokejové Plzně. Spolupráce mezi společností Biotronik a HC Škoda Plzeň začala v roce 2012. Následující sezonu se podařilo indiánům vybojovat vysněný titul a rozběhla se i dlouhodobá spolupráce na další sezony.

2.3.2018

Světový týden zeleného zákalu (glaukomu) 11.-17.března 2018

Přibližně 60 milionů lidí na celém světě žije s glaukomem (zeleným zákalem). V roce 2020 se odhaduje výskyt tohoto onemocnění až na 76 milionů . Až 50% lidí o své nemoci ani neví. Zákeřnost zeleného zákalu spočívá hlavně v tom, že člověk může přijít až o 40 % zraku aniž cokoliv zpozoruje. V současné době dosahuje celosvětově počet lidí, kteří oslepli následkem glaukomu 4,5 milionu . V České republice bylo v roce 2016 ambulantně léčeno 364 390 pacientů se zeleným zákalem.

5.2.2018

Eurowag otevřel další z evropských čerpacích stanic

Nová čerpací stanice v polské obci Gorzyczki zvyšuje počet firemních stanic na hlavních dopravních trasách na 13, pro české dopravce a zákazníky Eurowag jsou připraveny výhodnější ceny. Společnost Eurowag, která se zabývá platebními řešeními v oboru silniční dopravy, rozšířila síť svých čerpacích stanic podél hlavních evropských tahů. Nejnovějším přírůstkem je objekt v katastru obce Gorzyczki v polském Slezském vojvodství, která byla uvedena do provozu v pátek 2. února. Jde už o 13. čerpací stanici na kontinentu, v České republice jich má Eurowag šest.

18.1.2018

Eurowag představil nové řešení pro interoperabilní elektronické mýtné služby (EETS) v Evropě

Na základě podnětu Evropské komise přechází stále více evropských zemí na elektronický mýtný systém (EETS), který zaručuje interoperabilitu mezi zúčastněnými členskými státy a přináší dopravním společnostem větší efektivitu a úsporu nákladů. S EETS bude možná platba mýtného jednou palubní jednotkou (OBU), pod jednou smlouvou a jednou fakturou.

11.8.2017

Hokejový tým Jižní Koreje se utkal v přípravném zápase s HC Škoda Plzeň.

V únoru 2018 vyzvou svěřenci trenéra Jima Paeka na domácí olympiádě v Pchjončangu i českou reprezentaci. Národní hokejový tým Jižní Koreje, se čtyřmi naturalizovanými Kanaďany, prohrál v přípravném zápase po samostatných nájezdech se Škodou Plzeň. Utkání zahájil Velvyslanec Korejské republiky v ČR pan Moon Seoung-Hyun.

2.7.2017

ArtBeesky tvořily z recyklovaných obalů nápojů od Coca-Coly

Podívejte se na nápady z workshopu s Veronikou Richterovou. Co vše ženy z projektu ArBees vytvořily z recyklovaných obalů nápojů Coca-Cola. Nechte se inspirovat ! :)

27.6.2017

HC Škoda Plzeň bude hostit korejský národní hokejový tým

Začátkem srpna se v Plzni se uskuteční přátelské hokejové utkání Korejského národního hokejového týmu a místního extraligového týmu HC Škoda Plzeň. Korejský národní hokejový tým pod vedením trenéra a bývalého slavného hráče NHL Jima Paeka přijede do České republiky v rámci příprav na ZOH, které se budou konat v roce 2018 v korejském Pchjončchangu. Zápas je plánován na 9. srpna od 17.30 hod. v domácí Home Monitoring aréně. Záštitu nad utkáním převzalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

15.6.2017

Projekt ArtBees pomáhající českým a slovenským podnikatelkám připravuje druhé kolo

Podle průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků přibývá v České republice podnikajících žen. Mnoho z nich se potýká s nedostatkem odborných a organizačních znalostí nutných k rozvoji podnikání, nejsou si jisté, jak budovat značku, marketing nebo jak vést tým zaměstnanců. S ambicí pomoci ženám podnikatelkám na místní úrovni iniciovala společnost Coca-Cola motivační a vzdělávací projekt ArtBees. Za pomoci partnerů Moudré podnikání žen a platformy ArtBe poskytl projekt v letošním roce prvním 50 odvážným a šikovným českým a slovenským ženám podnikatelkám. V nadcházejícím ročníku chystá Coca-Cola podpořit dalších 150 podnikajících žen.

20.4.2017

PŘESTUP DO ZAHRANIČÍ - 4 důvody, proč se vydat za prací do ciziny

Že nejlepší čeští fotbalisté přestupují do zahraničních klubů, na to jsme zvyklí. Stejná metoda se ale vyplatí také jakémukoliv zaměstnavateli i zaměstnanci. Mnoho o tom ví společnost Hays, která je oficiálním partnerem slavných klubů Manchester City F. C. a New York City FC pro vyhledávání talentů a jejich nábor.

2.11.2016

Nově otevřené očkovací centrum na Praze 5 v Ženských domovech

- Evropa hlásí za poslední rok více než 2200 nakažených a 3 oběti mladší 12 měsíců, které měla chránit kolektivní imunita. - Cestovatelé se nemusí obávat, oblíbená Srí Lanka již bez malárie, naopak k výraznému nárůstu nakažených malárií došlo ve Venezuele.

12.9.2016

Podívej se na video a staň se jedním z nás!

„Využili jsme našeho poměrně unikátního indiánského znaku HC Plzeň a chtěli jsme vyjádřit soudržnost hráčů a našich fanoušků. Navíc hokej, nebo něco tomu velmi podobného, hráli původně právě severoameričtí Indiáni, podobalo se to lakrosu,“ říká Magdalena Bočková , marketingová ředitelka hokejového klubu HC Škoda Plzeň.

4.9.2016

Redesign časopisu FOTO — 423 gramů čisté fotografie

FOTO se dočkalo během své čtyřleté historie významného milníku — jeho redesign si vzalo na starost grafické studio Artishock a výsledkem je nová podoba časopisu, která u nás mezi stálými periodiky nemá obdoby. Kvalita zpracování je na nejvyšší možné úrovni, především díky použitému typu “sametového” papíru, jehož vysoká gramáž společně s přidanými šestnácti stranami navíc jsou na první pohled patrné už z pohledu na centimetrový hřbet časopisu. Původní obsah je tvořen výhradně českými odborníky a zahrnuje vše od portfolií, rozhovorů přes přehledy aktuálních událostí, výstav ale i novinek ze světa fotografického vybavení.

19.7.2016

V ÚPMD zachraňují plody jednovaječných dvojčat, které neměly v nedávné minulosti šanci na přežití

Centrum fetální medicíny (CFM) Ústavu pro péči o matku a dítě (UPMD)zaznamenává rok od roku více pacientek s komplikovaným těhotenstvím. Od svého vzniku v roce 2012 vzrostl počet vyšetření u jednovaječných dvojčat o 400 % a centrum řešilo na 90 nejkomplikovanějších případů těhotenství. Ročně lékaři z CFM provedou 30-40 nitroděložních operací u pacientek z celé České republiky a ze Slovenska, kde podobné centrum chybí. Většina operací se týká komplikací jednovaječných dvojčat. Nejčastějšími výkony jsou nitroděložní operace pro transfůzní syndrom, selektivní růstovou restrikci a vrozené vývojové vady u jednovaječných vícečetných těhotenství a spektrum dalších diagnóz u těhotenství jednočetných, jako jsou brániční kýly, vrozené vývojové vady vylučovacího ústrojí, hrudníku, anemie apod. „Celkově bylo v našem centru porozeno 102 dětí, většina z nich po 32. gestačním týdnu. Bez možnosti intervence našeho centra dříve tyto těhotenství končila nitroděložním odúmrtím či smrtí v časném či pozdním poporodním období,“ uvádí MUDr. Lubomír Hašlík vedoucí lékař Centra fetální medicíny ÚPMD.

15.7.2016

Projekt ArtBees podpoří české i slovenské podnikatelky a lokální značky

České i slovenské podnikatelky mají až do 25. července 2016 možnost přihlásit se k účasti v unikátním programu na podporu kreativního podnikání v oblasti designu a tvorby z textilií a přízí, šperků, keramiky, skla a řemeslné tvorby. Projekt ArtBees je vzdělávací program pro 50žen podnikatelek, které mají minimálně rok podnikání za sebou a ověřený produkt s potenciálem dalšího růstu a současně využívají převážně lokálních zdrojů. Účastnice budou své podnikání rozvíjet za podpory silné značky jako je Coca-Cola a partnerů Moudré podnikání žen a ArtBe.

16.6.2016

Díky DAILIES TOTAL1® už vidím cíl jasně!

Současnou největší ambicí rychlostního kanoisty Martina Fuksy je medaile na letních olympijských hrách v Rio de Janeiro. Na tuto příležitost se Martin připravuje již od loňského roku, kdy také poprvé vyzkoušel jaké je to trénovat s novými kontaktními čočkami DAILIES TOTAL1®.

2.6.2016

Posun v chirurgické léčbě karcinomu prsu: prioritou je zachování prsu pomocí plastické rekonstrukce.

Podstoupit plastickou operaci prsou pomocí implantátů či remodelaci volí v České republice stále více žen. Důvody jsou různé, přes nespokojenost s vlastním tělem například po těhotenství a kojení, poté co žena radikálně zhubne až po rekonstrukci prsu po nádorovém onemocnění. Dokonce i ženy, u kterých je riziko rakoviny prsu z důvodu dědičnosti zvýšené podstupují preventivní odstranění mléčné žlázy, která je nahrazena silikonovou výplní – implantátem.

12.5.2016

První sklenici speciálního sirupu prodal před 130 lety lékárník v americké Atlantě John Pemberton (8. května 1886).

Od té doby Coca-Cola svlažila nespočet hrdel a...

8.12.2015

DOBRÝ ANDĚL: 50 000 dárců pomohlo téměř 3 000 rodinám v nouzi

V těchto dnech překonal počet dárců, kteří přispívají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL hranici 50 000. Od založení nadace v roce 2011, Dobří andělé pomohli téměř 3 000 rodinám. Aktuálně míří finanční pomoc k více než 2 100 z nich. Rodiny s onkologicky nemocným dítětem tvoří 34 %, 24 % jsou rodiče s nádorovým onemocněním, dětí s jiným vážným onemocněním je 42%. Každý měsíc přijme nadace desítky nových žádostí o pomoc, například v listopadu jich bylo 91.

21.11.2015

200 000 za dres, které podpoří handicapované cyklisty

Ocenění nejlepších handicapovaných cyklistů Českého poháru proběhlo již po páté v Centru pohybové medicíny v Praze, a to v pátek 20. listopadu. Večer moderovali Pavla Charvátová a Roman Vojtek, ceny vítězům předával nejúspěšnější handicapovaný sportovec planety, Jiří Ježek, vítěz LOH Jaroslav Kulhavý, místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová, Tomáš Hauptvogel, který přišel o berlích a mnoho dalších osobností.

26.10.2015

Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Nejvlivnější světové značky od módních až po ty technické se spojují, aby inspirovaly a motivovaly své zákazníky k používání recyklovaných výrobků v každodenním životě a podporovaly tak kladný vztah veřejnosti k životnímu prostředí. Lidé by si měli uvědomit, že to, co dnes považují za odpad, může být v blízké budoucnosti předmět každodenní potřeby.

23.9.2015

Nová pacientská jednotka podobná chytrému telefonu zvyšuje bezpečnost pacientů s kardiologickými implantáty

Zařízení o velikosti chytrého telefonu (CardioMessenger Smart) zajišťuje spojení mezi pacientem s implantovaným kardiostimulátorem či defibrilátorem (ICD) a lékařem, a umožňuje tak bezpečnější a účinnější léčbu kdekoli na světě. CardioMessenger Smart umožňuje prostřednictvím systému Home Monitoring® plně automatický přenos životně důležitých informací z pacientova srdečního implantátu k lékaři. Patří k nim údaje o zdravotním stavu pacienta a technické informace o jeho zařízení. Jak prokázaly klinické studie TRUST, COMPAS a IN-TIME, systém pro domácí monitoring výrazně snižuje riziko hospitalizace, mrtvice i úmrtí. V současné době je v České republice sledováno 3100 pacientů pomocí systému Home Monitoring. Od loňského roku začaly pojišťovny proplácet úhrady pro dálkovou monitoraci kardiaků. Dálkový monitoring se používá zejména u pacientů, kteří mají implantovaný kardiostimulátor či defibrilátor (ICD), a u nichž existuje riziko náhlé srdeční smrti.

13.8.2015

Otevření nemocnice v Malawi doprovázel hluboký vděk místních českým a slovenským dobrovolníkům z International Humanity

Stovky místních obyvatel a mnoho vzácných hostů až z hlavního města Malawi vzdáleného více než 200 km, včetně zástupců médií, dnes byli svědky slavnostního otevření první části česko-slovenské nemocnice. V oblasti Fanuel v západní části země nedaleko zambijské hranice ji pro desítky tisíc osob bez dostupné zdravotní péče vybudovala česká nezisková organizace International Humanity. Češi a Slováci v této oblasti pomáhají již čtvrtým rokem a základní kámen nového zdravotnického zařízení položili přesně před 2 lety. Pásku při dnešním slavnostním otevření prvního pavilonu nemocnice s dvěma dalšími budovami zázemí přestřihl Doc. MUDr. Rastislav Maďar, předseda International Humanity za účasti dalších šesti dobrovolníků z České republiky a Slovenska. „K tomuto slavnostnímu okamžiku nezištně pomohli i místní obyvatelé, kteří formou střídání jednotlivých vesnic pálili cihly pro toužebně očekávanou nemocnici, i když sami v domech z pálených cihel nebydlí, dříví na oheň si totiž nemohou dovolit,“ říká šéflékař International Humanity docent R. Maďar a dodává: „Nové prostory ihned začneme využívat, těší nás, že díky nemocnici budeme mít možnost pacienty s vážnějšími problémy hospitalizovat a poskytovat jim nepřetržitou zdravotní péči v mnohem lepších podmínkách než v minulých letech.“ Místní obyvatelé v čele s náčelníky vesnic vyjádřili proslovy, tradičními tanci i zpěvy svou hlubokou vděčnost všem lidem s dobrým srdcem z dalekých zemí střední Evropy, kteří jim pomáhají bojovat s nemocemi, dětskou podvýživou i negramotností a zaostalostí komunit. Před nemocnicí zavlály vlajky České republiky a Slovenska společně s vlajkou Malawi na místě, které dostalo název Friendship Square – Náměstí přátelství.

10.8.2015

Společné setkání učitelů u krajanů a lektorů

Dům zahraniční spolupráce pořádal 6. srpna ve svých prostorách již 7. společné setkání učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury v zahraničí. Setkání se konají každoročně v létě s cílem podpořit výuku a šířit český jazyk za hranicemi České republiky prostřednictvím setkávání všech, kteří se podílejí na realizaci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Kromě učitelů u krajanů a lektorů češtiny v zahraničí se setkání v minulosti zúčastnili odborníci z Komise pro krajanské záležitosti a Komise pro lektoráty a významní čeští bohemisté a spisovatelé (Milan Hrdlička, Václav Cvrček, Markéta Pilátová, Renáta Fučíková či Kateřina Tučková). Více než 80 hostů mělo letos možnost seznámit se s novými trendy ve výuce češtiny jako cizího jazyka a s novinkami Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí – v květnu letošního roku schválila vláda ČR nové usnesení na navazující období 2016 až 2020.

1.7.2015

Více než tři miliony pacientů se rozhodly pro Invisalign, průhlednou alternativu k tradičním rovnátkům. Invisalign je nyní k dispozici i v České republice.

Lidé s ne zcela rovnými zuby se mohou cítit nesví až do té míry, že se raději drží zpátky, a to jak ve svém soukromém, tak pracovním životě. A přestože by se jejich život díky rovnému chrupu mohl od základu změnit, nechtějí se ukazovat s rovnátky ani podstupovat invazivní stomatologické zásahy.

18.6.2015

Fotbalový Coca-Cola Cup 2015 zná vítěze. Chlapcům z Liberce a dívkám z Pardubic gratuloval i Jan Koller!

Třináctý ročník fotbalového turnaje pro mládež je minulostí. O vítězství turnaje Coca-Cola Cup 2015 rozhodly zápasy v rámci druhého ročníku mezinárodního ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE. Skvělé výkony podaly dívky ze ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice a chlapci ZŠ Barvířská, Liberec. Tyto týmy mladých fotbalistů se staly nejen českými mistry, ale získali také absolutní prvenství a pohár pro mezinárodního vítěze turnaje. Dívčí tým z Pardubic přitom získal celkové vítězství již podruhé za sebou. Ve Vyškově jim k úspěchu gratuloval Jan Koller, nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace.

29.10.2014

Plzeňští indiáni se stali kamarády malých pacientů ve Fakultní nemocnici Plzeň

Hokejisté, v čele s kapitánem klubu Ondřejem Kratěnou, přinesli dětem drobné dárky – oblíbené knihy, pastelky, omalovánky a nezapomněli podepsané dresy, ze kterých měli kluci i holčičky velkou radost. Společně strávili více než hodinu a povídali si nejen o pobytu v nemocnici, ale hlavně o tom, co mají děti rádi a na co se těší.

27.8.2014

Barevné čočky AIR OPTIX® COLORS pro zářivý pohled

Vyzkoušejte barevné čočky a oslňte novým uhrančivým pohledem. Je to tak snadné! S pomocí barevných kontaktních čoček AIR OPTIX®COLORS nyní můžete sladit barvu očí se svým oblečením nebo jen tak, se svou náladou. Buďte svá a přesto jiná. NOVÉ KONTAKTNÍ ČOČKY AIR OPTIX® COLORS kombinují oslnivé barvy a silikon-hydrogelový materiál s vysokou propustností pro kyslík. Nejen že pomohou dosáhnout vytoužené barvy, ale také zajistí pohodlí při nošení. Kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS jsou dostupné v celkem devíti barevných odstínech, od jemných až po výrazné, ze kterých si zaručeně vybere každý.

23.6.2014

Dan Ťok ze společnosti Skanska zvolen novým prezidentem Americké obchodní komory v České republice

Dan Ťok, generální ředitel Skanska a.s., byl na valném shromáždění dne 19. června 2014 zvolen členy představenstva prezidentem Americké obchodní komory v České republice (AmCham). Pan Ťok zastával pozici předsedy Platformy pro transparentní veřejné zakázky, která sdružuje asociace a vládní orgány s cílem zlepšit hospodářskou hodnotu veřejných zakázek v zemi. V předchozích třech letech zastával v AmCham pozici místopředsedy pro finance.

13.6.2014

Legendární Spitfire 312 československých stíhacích perutí britské RAF proletí nad Prahou

U příležitosti odhalení pomníku československým letcům, kteří za druhé světové války sloužili v britském Královském letectvu, proletí nad centrem Prahy legendární bojový letoun Supermarine Spitfire ve zbarvení jedné z československých stíhacích perutí RAF.

9.6.2014

Jak cestují bohatí a kam se letos podívat

Dobře zajištění Češi si na dovolené stále častěji dopřávají komfort na vysoké úrovni. Dokazuje to fakt, že trh luxusního cestování u nás meziročně roste o desítky procent. Průměrná cena luxusní dovolené je v současnosti 345 000 korun a její průměrná délka činí 9 dní. Očekává se, že v roce 2014 tento trh ještě dále poroste, stejně jako množství lidí, kteří si rádi připlatí za pohodlí a služby na míru.

4.6.2014

K vyšší kvalitě výuky na 1. lékařské fakultě UK přispívá i hodnocení studentů

Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze (1. LF UK) studují zhruba tři tisíce budoucích lékařů a zubařů, což je nejvíc ze všech osmi lékařských fakult v ČR. Ke zkvalitnění výuky přispívají už osm let pravidelným hodnocením pedagogů i sami studenti. Vedení fakulty k jejich hodnocení přihlíží. Pedagogové, kteří v anketě dopadnou nejlépe, dostanou finanční odměnu, naopak ti, co jsou na tom opakovaně nejhůře, obvykle z fakulty odcházejí. Možnost ohodnotit výuku studenti po překonání počáteční nedůvěry v anonymitu a účelnost ankety velmi oceňují.

3.6.2014

Kniha nejen na léto: „Ochrana zdraví na cestách“ aneb co je důležité vědět.

V těchto dnech vychází druhé doplněné vydání knihy „Ochrana zdraví na cestách“ autora Doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D., odborníka v oblasti epidemiologie, infekčních nemocí, vakcinologie, cestovní a tropické medicíny. Rastislav Maďar je také dlouholetým předsedou mezinárodní charitativní organizace International Humanity, prezidentem Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny, a sám je zkušeným cestovatelem.

11.5.2014

Hokejisté Plzně podpořili svého sponzora na pražském maratonu

Jeden z největších maratonů ve stření Evropě proběhl o tomto víkendu v Praze za účasti desetitisíců běžců - jednotlivců, pracovních týmů i rodin. Na štafetový běh byly v rámci firemního družstva společnosti Biotronik nasazeny i posily z plzeňského hokejového klubu HC Škoda Plzeň Jan Schleiss a Dominik Boháč.

2.5.2014

Průlomová technologie zahájila novou éru kontaktních čoček.

Společnost Alcon® jako globální lídr v oblasti péče o zrak uvedla na trh nové kontaktní čočky DAILIES TOTAL1®. Jde o první kontaktní čočky s proměnným obsahem vody vykazující nárůst obsahu vody z 33 % vody v jádru čočky na více než 80 % vody na povrchu čočky. Tyto inovativní kontaktní čočky mají nejvyšší lubricitu (kluzkost) povrhu a propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček a zajišťují výjimečný komfort přetrvávající po celý den.

25.3.2014

Trendy pro léto 2014: cestovat se bude za dobrým jídlem a za oblíbenými filmovými i knižními postavami

Pryč jsou již časy, kdy byla dovolená synonymem pro nicnedělání. Dnes lidé chtějí kromě polehávání u moře a obdivování památek zažít i nějaké dobrodružství a přejí si do hloubky poznat zemi, kterou navštíví, ať už prostřednictvím tamní kultury, gastronomie nebo pozorováním běžného života. Chcete-li i vy letos prožít neopakovatelnou dovolenou, inspirujte se trendy pro léto 2014.

13.11.2013

ČR má jednu z nejnižších úmrtností novorozenců na světě

V Čechách se každoročně narodí přibližně 115 000 dětí. Počty těch, které se narodí předčasně, však u nás neustále stoupají. Před deseti lety se jednalo asi o 6 % z celkového počtu nově narozených dětí, nyní je to okolo 8,5 %. V nejzranitelnější skupině dětí pod 1 000 gramů porodní hmotnosti je jich téměř 500. Drtivá většina z nich je pak ve dvou letech bez těžkého postižení.

6.11.2013

Léčba krevní plazmou je bezpečná a účinná

4.10.2013

TOP 5 golfových destinací pro zimní sezónu

Pro ty, kdo přes zimu nechtějí zůstat bez svého oblíbeného sportu, jsme vytipovali TOP 5 golfových destinací pro nastávající zimní sezónu. Ať už se chystáte na golf s přáteli, manželkou či celou rodinou, tyto tipy vám pomohou s výběrem nejen vhodné destinace, ale i greenu.

2.7.2013

Důvěra a zaměření: Recept na hospodářské oživení

Oživení našeho hospodářství závisí na množství jednotlivců – podnikatelů s dostatkem důvěry investovat a vytvářet v zemi nová pracovní místa. To je důvod, proč se Americká obchodní komora (AmCham) rozhodla položit si na letošní valné hromadě základní otázku, která jako by byla v dlouhotrvající a vášnivé debatě o tom, jak vyvést Českou republiku z třetí a nejdéle trvající krize od sametové revoluce, ignorována. Otázka je ve skutečnosti velmi jednoduchá: jak dosáhnout toho, aby podniky začaly místo šetření na horší časy utrácet, aby bylo líp?

17.6.2013

Pacientům a lékařům pomůže nový diagnostický přístroj k přesnému zmapování všech poruch srdečního rytmu

Od léta mohou čeští lékaři a jejich pacienti trpící srdečním selháním využít nový bezdrátový přístroj pro přesné zmapování všech poruch srdečního rytmu. Pro některé pacienty to mohou být životně důležitá data, která doposud žádné zařízení neumělo takto dobře diagnostikovat. Navíc tento přístroj dokáže pomocí bezdrátového přenosu dat tzv. Home Monitoring okamžitě odeslat informace o stavu srdce a upozornit lékaře v případě problémů.

21.3.2013

Statečné psí srdce 2012

Třetí ročník ankety probíhá v kategoriích: Záchranný čin služebních a záchranářských psů Záchranný čin neslužebních psů - laiků Spící srdce (ocenění in memoriam) Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa)

17.2.2013

American Express spouští novou kampaň zachycující atmosféru vybraných českých měst

Vítězná práce Kateřiny Hubené, která ponese i její jméno, bude v podobě nálepek umístěna na výlohách restaurací, hotelů a maloobchodních prodejen značící obchodní místa akceptující karty American Express po celé České republice. Vítězka získala voucher na eurovíkend pro dvě osoby do libovolné evropské destinace, který převzala na slavnostní akci v pražském hotelu Intercontinental. Vítězka soutěže, Kateřina Hubená, dodala: „Když jsem se dozvěděla, že tématem tohoto projektu je zachycení atmosféry čtyř českých měst, přemýšlela jsem o svém osobním vztahu k těmto městům a co pro mě znamenají. To, že jsem dostala příležitost svou práci prezentovat široké veřejnosti, pro mě hodně znamená.“

18.1.2013

Grundtvig- katalog workshopů 2013

V rámci evropského programu Grundtvig se mohou dospělí lidé zdarma zúčastnit zahraničního vzdělávacího workshopu téměř kdekoliv v Evropě. K účasti na workshopu je nezbytná pouze základní znalost některého z hlavních evropských jazyků, tedy angličtiny, němčiny nebo francouzštiny, věk nejméně 18 let (horní hranice není stanovena) a odvaha vycestovat do zahraničí za netradičním zážitkem.

13.12.2012

Fotogalerie J&N PUBLICITY

U cestovatelů jsou nejčastěji příznaky z postižení zažívacího systému, kůže a dýchacích cest.

21.10.2012

Fotogalerie J&N PUBLICITY

Fotogalerie PR agentury J&N PUBLICITY, která poskytuje služby v oblasti public relations, media relations a marketingové komunikace.